jak ćwiczyć mięsnie kegla

Od jakiegoś czasu sporo mówi się o tym, że niemalże każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Też po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

ćwiczenia mięśnie kegla

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą więc kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli pozostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, jakie rodziły dawno, ale pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, zazwyczaj wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować podczas próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najporządniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednakowoż z w pewnych sytuacjach wolno także trenować w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Bardzo ważne jest to, żeby napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz dziennie.
W aptekach i sklepach można aktualnie nabyć właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne rezultaty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury i znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością eliminuje się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.